Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Noc Sów - po raz pierwszy w LKP Lasy Birczańskie

Noc Sów - po raz pierwszy w LKP Lasy Birczańskie

Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom, już po raz siódmy organizowane przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie.

W tym roku Nadleśnictwo Bircza uczestniczyło w tym wydarzeniu po raz pierwszy. W ramach  tego wydarzenia  w dniu 26 marca odwiedzili nas profesjonalni sokolnicy - A.KUKU ze swoimi podopiecznymi, czyli pójdźką, puchaczem, myszołowem, pustułką, jastrzębiem harrisa oraz orłem stepowym.  W wydarzeniu udział brało 150 uczniów z Zespołu Szkół w Birczy.  Podczas serii zajęć uczestnicy mieli okazję zapoznać się z biologią i zwyczajami tych gatunków, nauczyć się rozpoznawać ich pióra oraz przekonać się o zawartości wypluwek. Największą jednak atrakcją była możliwość bliskiego kontaktu  z żywymi ptakami, co  dla uczestników niewątpliwie było niesamowitym przeżyciem. Ulubieńcem wszystkich grup został puchacz Zbyszek.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Państwu Kukurudza za piękne żywe lekcje przyrody oraz wszystkim uczestnikom wydarzenia za czynny udział w zajęciach i zainteresowanie.