Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Komunikat dot. zasłaniania tablic zakaz wstępu

Komunikat dot. zasłaniania tablic zakaz wstępu

„Dno każdej tragedii to głupota” – Tadeusz Dołęga – Mostowicz”

 

O trwającej okupacji lasu w leśnictwie Turnica prowadzonej przez Inicjatywę Dzikie Karpaty już Państwo wiecie. Powinniście jeszcze wiedzieć o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie, że jest to obszar, na którym w dalszym ciągu obowiązuje zakaz wstępu, ze względu na wykonywanie prac leśnych. Prace co prawda są chwilowo wstrzymanie, niemniej jednak, jest to teren niebezpieczny. Niestety nie dowiecie się Państwo o tym z tablicy informacyjno-ostrzegawczej Nadleśnictwa Bircza.

Wynika to z faktu, że ktoś uparcie zmienia datę obowiązywania zakazu na nieobowiązującą, wprowadzając tym samym w błąd odbiorcę komunikatu.

Wielokrotnie na tablicach informacyjno-ostrzegawczych, na tym terenie, zmuszeni byliśmy do przywrócenia właściwego terminu zakazu wstępu na powierzchnie leśne (gdzie rozpoczęto prace związane z pozyskaniem drewna) na prawidłowy, obowiązujący.

Nowością jest zasłanianie tablic z zakazem wstępu foliowymi workami na śmieci co możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Okupanci, na terenie przez siebie okupowanym, niestety nie wiedzą czyje są worki na śmieci i kto zadaje sobie trud zmazywania dat wpisanych przez leśniczego, a także wpisywania nowych, błędnych dat.