Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

,,80 Rocznica potyczki oddziałów polskich i niemieckich pod Bykowcami”

,,80 Rocznica potyczki oddziałów polskich i niemieckich pod Bykowcami”

10 września przypadła rocznica potyczki wojsk polskich i niemieckich pod Bykowcami. W trakcie potyczki zginął dowódca ppor. Marian Zaremba. Młody oficer, świeżo dyplomowany inżynier leśnik. Zginął za to, że zrobił to co trzeba; stanął do walki w obronie ojczyzny. Pojmany w niewolę, w ostatnich chwilach swojego życia wypowiedział pamiętne słowa: ,,Polsko pomścij…” po czym został zastrzelony przez niemieckiego oficera.

            W miejscu w którym 80 lat temu nosi bohaterowie przelewali krew za ojczyznę postawiono pomnik ku ich pamięci.  Jest to doskonałe miejsce na złożenie im hołdu. W podzięce za to co zrobili dla nas, dla Polski. Na uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia przyjeżdżają bardzo liczne delegacje, tak też było  w tym roku. Wokół pomnika zrobiło się zielono od mundurów: żołnierzy z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa oraz leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, nie zabrakło również parlamentarzystów, harcerzy, uczniów lokalnych szkół oraz mieszkańców a o oprawę muzyczną zadbała Górnicza Orkiestra Dęta Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Sanoku.

Uroczystości rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu, przybliżeniem rysu historycznego oraz złożeniem wieńców pod pomnikiem poległych żołnierzy. Następnie przemaszerowano na cmentarz gdzie odmówiono modlitwę za poległych, apel poległych oraz wystrzelono salwę honorową. W uroczystości uczestniczyła delegacja pracowników z Nadleśnictwa Bircza która miała zaszczyt złożyć wieńce pod pomnikiem oraz na grobach wrześniowych bohaterów.