Wydawca treści Wydawca treści

Las jest najlepszym miejscem aby poznać przyrodę!

Leśnicy z Nadleśnictwa Bircza zapraszają na warsztaty przyrodnicze!

 

Nasze warsztaty przyrodnicze są przeznaczone dla grup zorganizowanych w każdym wieku. W szczególności zapraszamy grupy szkolne!

Zajęcia prowadzimy za darmo!

W czasie warsztatów wykorzystujemy aktywizujące formy pracy, tj. uczymy po przez zmysły, zabawy oraz gry terenowe, tak aby każde zajęcia były pomysłowe, innowacyjne oraz tworzyły pozytywne emocje u uczestników! Największy nacisk kładziemy na bezpośredni kontakt z przyrodą oraz możliwość zaobserwowania interesujących zjawisk z życia lasu !

       

 

 

WAŻNE INFORMACJE

  1. Warsztaty przyrodnicze są przeznaczone dla grup zorganizowanych w każdym wieku. Zalecamy małe i kamerlane grupy!
  2. Maksymalna liczba uczestników to 35 osób.
  3. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 12:00; zajęcia trwają ok. 2-3 godz.
  4. Zapisy grup zorganizowanych na zajęcia edukacyjne dokonuje: Specjalista SL ds Edukacji Leśnej - Piotr Nieckarz; nr tel: 16 652 22 94, 668 110 705; adres e-mail: piotr.nieckarz@krosno.lasy.gov.pl (można kontaktować się po przez sekretariat, nr tel: 16 65 22 280)
  5. Opiekun grupy jest zobowiązany do podpisania Oświadczenia o odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób biorących udział w spotkaniu.
  6. Po zakończeniu zajęć zapraszamu grupy do skorzystania z miejsca na ognisko. Prosimy o przyniesienie produktów przez uczestników! (Nadleśnictwo nie bierze odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne uczestników)
  7. Prosimy uczestników lub rodziców uczestników nieletnich o podpisanie zgody na udostępnianie wizerunku uczestników podczas zajęć (patrz  na załącnniki). Pamiątkowe zdjęcia grupowe, które zostaną wykonane podczas zajęć, będą wykorzystane do celów edukacyjno-promocyjnych przez Nadleśnictwo oraz zostaną przekazane grupie za pośrednictwem opiekuna.
  8. Przd wejściem na obiekty infrastruktury turystycznej Nadleśnictwa Bircza koniecznie zapoznaj się z ich regulaminem.

Poznaj nasze ścieżki przyrodniczo-edukacyjne!

Poznaj nasz Ośrodek Edukacji Leśnej!

 

                                                          

 

 

 

 

 

 

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Gdzie zapalić ognisko

Gdzie zapalić ognisko

Tegoroczna susza pokazała jak niebezpiecznym żywiołem jest ogień. W polce do połowy maja wybuchło prawie 4500 pożarów z czego prawie 1500 na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Największym pożarem był pożar na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego gdzie płonęło ponad 5 tysięcy hektarów. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich jak i naszych lasów Nadleśnictwo Bircza przygotowało wykaz miejsc w których można bezpiecznie rozpalać ogniska, a są to:

 

- Ogniskowisko przy wiacie na Ścieżce Przyrodniczo- Dydaktycznej ,,Krępak”-(Leśnictwo Posada Rybotycka),

-  Ogniskowisko na Wzgórzu Chomińskie przy punkcie widokowym (Leśnictwo Posada Rybotycka)

- Ogniskowisko przy Wiacie Turystycznej w miejscowości Jureczkowa (Leśnictwo Trzcianiec).

- Ogniskowisko na parkingu w miejscowości Makowa (Leśnictwo Borysławka).

 

Statystyki podają że, aż 9 na 10 pożarów lasów powodują ludzie.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=30&v=dCvRbPyoVhc&feature=emb_title

 

Zgodnie z ustawą z dnia 20 maja 1971r.Kodeks wykroczeń (Dz.  U. z 2019 r. poz. 821, 1238, z 2020 r. poz. 568, 956.) Art. 82 §3. „Kto na terenie lasu, na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk i wrzosowisk, jak również w odległości o 100m od nich roznieca ogień poza miejscami wyznaczonymi do tego celu albo pali tytoń, z wyjątkiem miejsc na drogach utwardzonych i miejsc wyznaczonych do pobytu ludzi, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany”.

Materiały do pobrania