Wydawca treści Wydawca treści

Las jest najlepszym miejscem aby poznać przyrodę!

Leśnicy z Nadleśnictwa Bircza zapraszają na warsztaty przyrodnicze!

 

Nasze warsztaty przyrodnicze są przeznaczone dla grup zorganizowanych w każdym wieku. W szczególności zapraszamy grupy szkolne!

Zajęcia prowadzimy za darmo!

W czasie warsztatów wykorzystujemy aktywizujące formy pracy, tj. uczymy po przez zmysły, zabawy oraz gry terenowe, tak aby każde zajęcia były pomysłowe, innowacyjne oraz tworzyły pozytywne emocje u uczestników! Największy nacisk kładziemy na bezpośredni kontakt z przyrodą oraz możliwość zaobserwowania interesujących zjawisk z życia lasu !

       

 

 

WAŻNE INFORMACJE

  1. Warsztaty przyrodnicze są przeznaczone dla grup zorganizowanych w każdym wieku. Zalecamy małe i kamerlane grupy!
  2. Maksymalna liczba uczestników to 35 osób.
  3. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 12:00; zajęcia trwają ok. 2-3 godz.
  4. Zapisy grup zorganizowanych na zajęcia edukacyjne dokonuje: Specjalista SL ds Edukacji Leśnej - Piotr Nieckarz; nr tel: 16 652 22 94, 668 110 705; adres e-mail: piotr.nieckarz@krosno.lasy.gov.pl (można kontaktować się po przez sekretariat, nr tel: 16 65 22 280)
  5. Opiekun grupy jest zobowiązany do podpisania Oświadczenia o odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób biorących udział w spotkaniu.
  6. Po zakończeniu zajęć zapraszamu grupy do skorzystania z miejsca na ognisko. Prosimy o przyniesienie produktów przez uczestników!
  7. Prosimy uczestników lub rodziców uczestników nieletnich o podpisanie zgody na udostępnianie wizerunku uczestników podczas zajęć (patrz  na załącnniki). Pamiątkowe zdjęcia grupowe, które zostaną wykonane podczas zajęć, będą wykorzystane do celów edukacyjno-promocyjnych przez Nadleśnictwo oraz zostaną przekazane grupie za pośrednictwem opiekuna.
  8. Przd wejściem na obiekty infrastruktury turystycznej Nadleśnictwa Bircza koniecznie zapoznaj się z ich regulaminem.

Poznaj nasze ścieżki przyrodniczo-edukacyjne!

Poznaj nasz Ośrodek Edukacji Leśnej!

 

                                                          

 

 

 

 

 

 

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

„Pamiętajmy o zwierzętach zimą”.

„Pamiętajmy o zwierzętach zimą”.

W ramach współpracy Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” z Nadleśnictwem Bircza, jak co roku w porze późnej jesieni, odbyło się spotkanie pt. „Pamiętajmy o zwierzętach zimą”.

 W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z klas I – III, a ze strony Nadleśnictwa  p. Piotr Nieckarz- Specjalista Służby Leśnej ds. edukacji leśnej i p. Dawid Pankiewicz – stażysta.

W temat spotkania zebranych wprowadzili uczniowie klasy II b, przedstawiając inscenizację  „Wieczorem na leśnej polanie” przygotowaną pod kierunkiem wychowawcy- p.  Marty Kostki.

Uczniowie, wcielając się w role mieszkańców lasu, pokazali trudne warunki życia leśnych zwierząt zimą. Zachęcali też wszystkich widzów do ich dokarmiania.

Koledzy z klas I – III  oraz rodzice i dziadkowie, którzy tłumnie przybyli na przedstawienie, byli pod wrażeniem umiejętności aktorskich i wokalnych drugoklasistów.

Po spektaklu głos zabrał p. Piotr Nieckarz. Wygłosił dla zebranych prelekcję  na temat dokarmiania zwierząt.  Swoje wystąpienie wzbogacił dwoma bardzo ciekawymi filmami edukacyjnymi. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem  uczestniczyli w spotkaniu, za co zostali nagrodzeni. Każda klasa otrzymała dyplom za aktywny udział i plansze edukacyjne o dokarmianiu ptaków.