Wydawca treści Wydawca treści

Lasy niepaństwowe

Nadleśnictwo Bircza, działając w oparciu o porozumienie z dnia 05.01.2012r. pomiędzy Starostą Bieszczadzkim a Nadleśniczym Nadleśnictwa Bircza w sprawie powierzenia prowadzenia spraw z zakresu nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, prowadziło do dnia 30 lipca 2022r. nadzór nad gruntami o łącznej powierzchni 550ha, położonymi na terenie Powiatu Bieszczadzkiego, Gminy Ustrzyki Dolne, w obrębach ewidencyjnych: Jamna Górna, Jureczkowa, Liskowate, Kwaszenina, Nowosielce Kozickie, Wojtkowa, Wojtkówka oraz Trzcianiec.

Na wniosek Starosty Bieszczadzkiego, w/w porozumienie zostało rozwiązane z dniem 01 sierpnia 2022r.

 

Obecnie Nadleśnictwo Bircza nie prowadzi nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna w rezerwacie Krępak już wyremontowana! Lasy Państwowe zapraszają!

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna w rezerwacie Krępak już wyremontowana! Lasy Państwowe zapraszają!

 

 

Miło jest nam poinformować, że prace remontowe na Ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej w rezerwacie „Krępak” w Nadleśnictwie Bircza zostały zakończone i ścieżka została ponownie otwarta. Prace remontowe obejmowały wymianę  infrastruktury ułatwiającej przejście na bardziej stromych odcinkach ścieżki , tj. poręczy , kładek  oraz schodów, w celu zwiększenie bezpieczeństwa na ścieżce. Nowe elementy wykonano z drewna, a schody zostały wyłożone płytami z kamienia naturalnego. Wszystkie prace zostały sfinansowane ze środków własnych.

Chcielibyśmy przypomnieć dlaczego warto odwiedzić tą niezwykle malowniczą ścieżkę,  która przebiega przez rezerwat Krępak. Rezerwat ten chroni starodrzew jodłowo-bukowy wraz z charakterystycznym runem podgórskiej formy buczyny karpackiej. Ścieżka umożliwia poznanie dużej różnorodności gatunkowej znajdującej się w tutejszych lasach.

Ścieżka przyrodnicza w rezerwacie Krępak rozpoczyna się przy parkingu w miejscowości Boguszówka, przy którym znajduje się wiata z miejscem na ognisko.  Na trasie, która ma przebieg długości 1,1 km,  znajdują się platforma z widokiem na stary las, przystanki informacyjne oraz dla najmłodszych pokazowy  paśnik do dokarmiania zwierzyny.  

Leśnicy serdecznie zapraszają!