Asset Publisher Asset Publisher

OFERTA POLOWAŃ

Nadleśnictwo Bircza informuje, że od dnia 1 kwietnia 2020 r. zmieniły się zasady sprzedaży polowań w ośrodkach hodowli zwierzyny Lasów Państwowych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie (OHZ LP).

Biura polowań oraz myśliwi indywidualni mogą teraz wykupić polowanie bezpośrednio
w naszym Nadleśnictwie.

Zamówienie polowania:

Jeżeli zdecydujecie się Państwo skorzystać z naszej oferty polowań to prosimy o przesłanie na adres e-mail  bircza@krosno.lasy.gov.pl, lub adres korespondencyjny Nadleśnictwo Bircza, Stara Bircza 99, 37-740 Bircza. Telefon 16 652 22 80  WNIOSEK O ORGANIZACJĘ POLOWANIA.  

 

We wniosku należy wpisać:

  1. Ilość myśliwych, którzy są zainteresowani polowaniem w naszych łowiskach.
  2. Dane myśliwych (imię i nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, narodowość, serię i numer broni oraz kaliber broni, którą myśliwy zabierze na polowanie).
  3. Termin pobytu.
  4. Termin polowania.
  5. Gatunek i ilość zwierzyny, na którą by chcieli polować (w przypadku samców zwierzyny płowej również należy określić przedział wagowy trofeum).
  6. Rodzaj zakwaterowania.
  7. Rachunek bankowy grupy myśliwych lub myśliwego.
  8. Uwagi.

 

Zamówienie powinno być przesłane na 14 dni przed terminem planowanego polowania. Termin składania zamówienia może być krótszy, wyłącznie na podstawie porozumienia stron. Nadleśnictwo sprzedające polowanie po otrzymaniu zamówienia, zwrotnie prześle potwierdzenie realizacji polowania wraz z podaniem informacji o wysokości
i terminie wpłaty zaliczki (przedpłaty)
oraz numerze rachunku bankowego, na które należy wpłacić zaliczkę.

Organizator nie dopuści myśliwych do polowania, jeżeli przedpłata nie została uiszczona.

            Rozliczenie polowania odbędzie się w oparciu i na zasadach wyszczególnionych
OFERCIE CENOWEJ.

Wszystkie ceny w ofercie są cenami brutto, w których został już uwzględniony podatek VAT.

Informacje dodatkowe:

            Myśliwy, który udaje się na polowanie do Polski musi posiadać ważne:

  1. Zezwolenie na wwóz broni i amunicji.
  2. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Myśliwy ponosi pełną odpowiedzialność prawną i materialną za szkody będące skutkiem jego działania oraz zobowiązany jest do ścisłego przestrzegania polskiego prawa łowieckiego.

 

Do pobrania:

  1. WNIOSEK O ORGANIZACJĘ POLOWANIA.
  2. OFERTA CENOWA
  3. KLAUZULA INFORMACYJNA

 


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Pędzenia próbne w Nadleśnictwie Bircza

Pędzenia próbne w Nadleśnictwie Bircza

W dniach 17, 18 i 19.02.2015 r. na terenie Nadleśnictwa Bircza obyła się inwentaryzacja zwierzyny grubej metodą pędzeń próbnych.

Pędzenia próbne w Nadleśnictwie Bircza

 

W dniach 17, 18 i 19.02.2015 r. na terenie Nadleśnictwa Bircza obyła się inwentaryzacja zwierzyny grubej metodą pędzeń próbnych.

Powierzchnie zostały wybrane za pomocą generatora liczb losowych. W tej metodzie wystarczy policzyć zwierzynę na powierzchni odpowiadającej do 10% całkowitej powierzchni kompleksu leśnego, aby następnie wyliczyć zagęszczenie i liczebność gatunków dla całego kompleksu leśnego.

Uczestników liczenia podzielono na dwie grupy. Jedną z nich była grupa obserwatorów ruchomych, drugą tworzyli obserwatorzy stali, zapisujący wszystkie spostrzeżone zwierzęta, z określeniem płci i przybliżonym wieku.

W inwentaryzacji oprócz pracowników służby leśnej oraz stażystów Nadleśnictwa Bircza wzięli udział pracownicy Nadleśnictwa Krasiczyn, Dynów, Brzozów, Mielec, Tuszyma, Lubaczów, Leżajsk, przedstawiciele Koła Łowieckiego:  „Bór" Bircza, „Ryś" Ustrzyki Dolne, „Dzik" Przemyśl, „Żbik" Przemyśl.

Pogoda dopisała, przez trzy dni pędzeń była słonecznie,  co w znacznym stopniu poprawiało organizację i wpływało  pozytywnie na nastroje uczestników pędzenia których  każdego dnia było  ponad 70 osób.   Wśród zainweteryzowanej zwierzyny znalazły się takie gatunki  jak jelenie, dziki , sarny, zające,  lisy, kuna, oraz wiewiórka.

                                                                                       

 

Pędzenia próbne

Jedna z metod inwentaryzacji zwierzyny - głównie płowej - polegająca na przepędzaniu określonych partii lasu i liczeniu wychodzącej zwierzyny. Dla przeprowadzenia inwentaryzacji tą metodą konieczne jest zaangażowanie stosunkowo licznej naganki oraz przeszkolonych obserwatorów.