Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Międzynarodowy Dzień Dziecka z Nadleśnictwem Bircza

Międzynarodowy Dzień Dziecka z Nadleśnictwem Bircza

01 czerwca, w Dniu Dziecka Nadleśnictwo Bircza równolegle uczestniczyło w dwóch imprezach.

Pierwsza miała miejsce na Bulwarach Rzeszowskich i był to piknik dla dzieci i młodzieży z miasta Rzeszowa, województwa podkarpackiego oraz dla dzieci i młodzieży pochodzącej z Ukrainy.

Pracownicy Nadleśnictwa Bircza i Nadleśnictwa Kańczuga wspomogli organizatora (Fundację Misji Obywatelskich) poprzez aktywne uczestnictwo w tym wydarzeniu. Były gry i zabawy, stanowisko pokazowe do cechowania drewna, leśna ścieżka sensoryczna, poszukiwania właścicieli odciśniętych tropów oraz kilka eksponatów leśnych zwierzątek. Na pamiątkę można było zabrać sadzonkę jodły, wiązu, brzozy czy dębu.

Druga impreza zorganizowana była przez Gminę Fredropol oraz Gwardiana Klasztoru OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej. Tu Nadleśnictwo Bircza wraz z dziećmi rozwijało twórczość i kreatywność prowadząc warsztaty leśnego decoupage. Dzieci przyozdabiały drewniane zakładki do książek motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Wśród zabaw dużym powodzeniem cieszyło się przeciąganie liny oraz zawody w skakaniu w workach. Nie zabrakło też mini konkursów z upominkami.