Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Drewno w roli głównej

Drewno w roli głównej

Właśnie zakończyliśmy cykl pogadanek „Moja Drewniana Zabawka” w klasach nauczania początkowego w szkołach podstawowych na terenie Nadleśnictwa.

Dzieci doskonale wiedzą, że nasze codzienne życie jest wypełnione drewnem! Mali  uczestnicy  najczęściej wymieniali książki, zeszyty,  sanki,  krzesła, stoły, patyki do lodów, proce, koniki na biegunach, karmniki dla ptaków, domy,  gitary i fortepiany ! Pomysłów było mnóstwo, gdyż w końcu drewno ma ponad 30 tys. zastosowań!  Podczas pogadanek mali uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak powszechne i szerokie jest zastosowanie drewna oraz co to oznacza, że drewno jest surowcem odnawialnym i ekologicznym; uczestnicy mogli również się przekonać, że leśnicy dostarczają drewno dla nas wszystkich w sposób bezpieczny dla lasu!

Zajęcia te były również świetną okazją aby wyróżnić wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym „Moja Drewniana Zabawka”, poprzez wręczenie dyplomów, zaś laureatom konkursu zostały przekazane zasłużone nagrody.