Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

„Pamiętajmy o zwierzętach zimą”.

„Pamiętajmy o zwierzętach zimą”.

W ramach współpracy Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” z Nadleśnictwem Bircza, jak co roku w porze późnej jesieni, odbyło się spotkanie pt. „Pamiętajmy o zwierzętach zimą”.

 W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z klas I – III, a ze strony Nadleśnictwa  p. Piotr Nieckarz- Specjalista Służby Leśnej ds. edukacji leśnej i p. Dawid Pankiewicz – stażysta.

W temat spotkania zebranych wprowadzili uczniowie klasy II b, przedstawiając inscenizację  „Wieczorem na leśnej polanie” przygotowaną pod kierunkiem wychowawcy- p.  Marty Kostki.

Uczniowie, wcielając się w role mieszkańców lasu, pokazali trudne warunki życia leśnych zwierząt zimą. Zachęcali też wszystkich widzów do ich dokarmiania.

Koledzy z klas I – III  oraz rodzice i dziadkowie, którzy tłumnie przybyli na przedstawienie, byli pod wrażeniem umiejętności aktorskich i wokalnych drugoklasistów.

Po spektaklu głos zabrał p. Piotr Nieckarz. Wygłosił dla zebranych prelekcję  na temat dokarmiania zwierząt.  Swoje wystąpienie wzbogacił dwoma bardzo ciekawymi filmami edukacyjnymi. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem  uczestniczyli w spotkaniu, za co zostali nagrodzeni. Każda klasa otrzymała dyplom za aktywny udział i plansze edukacyjne o dokarmianiu ptaków.